Pożegnanie maturzystów rocznika 2023

Czas biegnie nieubłaganie, o czym przekonujemy się każdej wiosny wypuszczając w dorosły świat kolejne roczniki naszych absolwentów. 28 kwietnia 2023 r. pożegnaliśmy pierwszy od prawie dwóch dekad rocznik maturzystów kończących czteroletni cykl kształcenia licealnego. Uroczystość miała miejsce w Centrum Dydaktyki AGH przy ul. Reymonta 7.
Podczas wydarzenia nagrodzono wyróżniających się absolwentów, którym gratulowała Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele, Radny Miasta Krakowa – Jacek Bednarz, a także przedstawiciele Rady Rodziców. W tym roku najwyższe wyróżnienie, czyli prawo wbicia gwoździa z własnym nazwiskiem w drzewce sztandaru szkoły, przyznano 30 maturzystom. Kolejną nagrodę - Złoty Medal Szkoły za bardzo wysokie wyniki w nauce - otrzymało 20 osób. Wśród wyróżnionych znaleźli się także nagrodzeni za działalność na rzecz szkoły i społeczeństwa: Złote Serce za działalność wolontaryjną otrzymało 11 osób, Srebrną Maskę za działalność w grupie DziAK i Klubie Wyspiańskiego otrzymało 8 osób, Srebrną Lirę za działalność w zespole muzycznym Ad Libitum oraz grupie Jaszczwóry otrzymało 7 osób, Złoty Wawrzyn za działalność sportową i reprezentowanie szkoły na zawodach otrzymały 22 osoby.
W tym roku przyznano też po raz pierwszy dwie nowe nagrody. Szmaragdowe Oko otrzymali uczniowie, którzy angażowali się w działalność medialną na rzecz szkoły: działali w czasopiśmie uczniowskim Pogaduszki u Kościuszki, telewizji szkolnej IV TV, dokumentowali swoimi fotografiami życie szkoły oraz byli współautorami audycji radiowych „Z polskiego na polski” i „Jedno wspólne zdanie” emitowanych w Radiu Kraków. Natomiast uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego zostali nagrodzeni Tarczą Samorządu.
Głównymi bohaterami wydarzenia byli oczywiście maturzyści, jednak podczas uroczystości podziękowano również tym, którzy towarzyszyli uczniom przez te cztery lata nauki wspierając ich na edukacyjnej drodze: Dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz rodzicom. Uroczystość uświetnił również krótki koncert wykonany przez zespół muzyczny „Ad Libitum” pod opieką prof. Michała Niemca.

Tegorocznym maturzystom życzymy samych sukcesów!