Please select a nav menu

Tajemnice kryjące się w ziemi

Uczniowie klasy 2B uczestniczyli w wyjątkowym akademickim wykładzie w Auli Głównej AGH, w pawilonie A0. 29 maja 2024 r., o tajemnicach wulkanizmu opowiedział im specjalista nauk o Ziemi i były rektor AGH, prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, który jest również dziadkiem jednego z naszych uczniów.

Spotkanie było niezwykle interesujące, profesor Słomka podzielił się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. Po wykładzie uczniowie mieli też okazję zwiedzić wystawę poświęconą amonitom, innym skamieniałościom oraz minerałom. Kolekcja zawierała eksponaty z całego świata, w tym minerały fluorescencyjne. Atrakcją okazały się również szczątki dinozaurów.

Serdecznie dziękujemy profesorowi Słomce za fascynujący wykład oraz możliwość zobaczenia tak unikalnych zbiorów.