230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2021 r. zespół nauczycieli historii zaprosił społeczność uczniów IV LO na wyjątkową lekcję historii oraz wycieczkę w czasy stanisławowskie.

Nie było nam dane – już po raz kolejny – odbyć tej podróży wspólnie w salach i korytarzach szkolnych, a więc przenieśliśmy się wirtualnie do roku 1791, kiedy to w Warszawie 3 maja na Zamku Królewskim, ogłoszono tekst Ustawy Rządowej, a samo uchwalenie tego doniosłego dokumentu miało dla historii naszego kraju wyjątkowe i symboliczne znaczenie.

W związku z 230. rocznicą tego wydarzenia w całej Polsce przygotowano szereg przedsięwzięć i projektów z którymi warto się zapoznać. Informację na ten temat opublikowano w zakładce „Ogłoszenia” w dzienniku elektronicznym Librus oraz opracowano dla uczniów krótki rys historyczny na temat Święta Narodowego Trzeciego Maja i Dnia Flagi.

Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Flagi