Turnieje sportowe

Od 2016 roku z inicjatywy samorządów uczniowskich IV LO i VI LO organizowany był turniej "Dwa brzegi Wisły", w którym szkolne reprezentacje współzawodniczyły w drużynowych  dyscyplinach sportowych.

Turniej był okazją do promowania zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, a nade wszystko do budowania więzi i poczucia przynależności do społeczności szkolnej oraz integracji zaprzyjaźnionych szkół z dwóch brzegów Wisły.

Mecze, w których brały udział drużyny dziewcząt i chłopców, rozgrywane były w trzech dyscyplinach: siatkówka, koszykówka oraz piłka nożna. Ponadto cheerleaderki obu szkół, wzbogacały zmagania sportowe występami tanecznymi, rozładowując stres i emocje, tak na boisku, jak i na widowni. Sekcje dopingu dzięki przygotowaniu profesjonalnej oprawy zagrzewały swoich zawodników do walki.

Wszystko to sprawiało, że co roku w grudniu hala Wisły Kraków była areną wspaniałego widowiska, oczekiwanego zarówno przez sportowców, jak i kibiców. Pierwszą edycję turnieju wygrało VI LO. Kolejne trzy edycje kończyły się sukcesem IV LO i to nasi uczniowie dumnie wznosili zwycięski puchar wręczany przez dyrektorów szkół.

Sportową rywalizację z Szóstką przerwała pandemia, a tradycję międzyszkolnych rozgrywek od 2023 roku przejął wiosenny turniej sportowy z X LO. Dotychczasowe edycje wygrali zawodnicy Czwórki przysparzając nam wiele radości i wzruszeń oraz budując sportową renomę liceum.