USA

Wymiana z USA to możliwość poznania tajemnic miasteczka Twin Peaks, ucieczki z Alcatraz, a także wiele innych, cudownych przeżyć…

Organizatorzy:

Wymiany amerykańskie najpierw organizowały panie profesor: Dorota Dudek i Joanna Wróbel, potem Dorota Kondraciuk.

Wymiana ze Stanami Zjednoczonymi ze szkołą Palos Verdes Peninsula High School trwała od 1995 do 2009 roku. W tym czasie nasi uczniowie byli w USA cztery razy. Podczas pobytu zwiedzili: Los Angeles, Museum of Tolerance, Griffith Observatory, Hollywood – Universal Studios, byli w Disneylandzie, na meczu koszykówki Los Angeles Lakers vs. Boston Celtics, zwiedzali San Diego, a tam Waterworld. Spędzili kilka dni w San Francisco, popłynęli do Alcatraz, widzieli Twin Peaks i rezerwat przyrody Muir Woods Golden Gate Bridge.

Grupa młodzieży z Ameryki w ramach wymiany zwiedziła Kraków, Sandomierz, Chełm, Zalipie, Warszawę i Zwoleń, przebywała także na Słowacji w Bojnicach, Vlkolinecu, Banskiej Stavnicy i Pustym Hradzie.