Derby!!!

Ależ to było przeżycie! Puchar zwycięstwa po raz kolejny trafił do Podgórskiej Czwórki!

27 marca 2024 roku, w hali sportowej Wisły, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczniów, nauczycieli oraz wszystkich zaproszonych gości – Derby IV LO z X LO. To był dzień pełen sportowych emocji, gdzie rywalizacja szła ramię w ramię z doskonałą zabawą i integracją społeczności szkolnej.

Drużyny IV LO pokazały swoją determinację i świetną kondycję wygrywając wszystkie mecze dnia – w siatkówce dziewcząt, koszykówce dziewcząt i chłopców, a także w piłce nożnej chłopców. Widać było ducha zespołowego obecnego wśród naszych zawodniczek i zawodników.
Nie można oczywiście zapomnieć o fantastycznych występach naszych cheerleaderek, które swoją energią i perfekcyjnie wykonanymi układami dodawały mocy sportowcom.

Świetny doping koordynowany przez szkolną sekcję dopingu rozbrzmiewał echem po całej hali i był najlepszym dowodem na to, jak wielka jest integracja i wspólne zaangażowanie społeczności naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele, ramię w ramię, wspierali drużyny, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Od kilku już lat derby to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do budowania więzi między uczniami, nauczycielami oraz między szkołami.
Dziękujemy X LO, wszystkim zawodnikom, kibicom oraz organizatorom z ramienia obu Samorządów Uczniowskich i grona pedagogicznego za niesamowite  zaangażowanie w przygotowanie tego sportowego święta. Jesteśmy dumni z naszych sportowców i całej społeczności Podgórskiej Czwórki. To był dzień pełen radości, sportowego ducha i niezapomnianych wrażeń.

Czwórkę reprezentowali:

• w siatkówce dziewcząt: Filip Julia, Gadaj Julia, Hachuła Zuzanna, Jaglarz Maja, Kumorek Ewelina, Małecka Hanna, Niziołek Weronika, Słuszkiewicz Zofia, Życzkowska Paulina
  • w koszykówce chłopców: Borkowski Ignacy, Kania Jakub, Kania Mikołaj, Kiełboń Bartosz, Laskowski Filip, Łyko Jarosław, Mateja Konrad, Polek Mikołaj, Szymanek Kamil
  • w koszykówce dziewcząt: Bańdo Amelia, Kubiak Danuta, Kukuczka Rita, Marciniak Zuzanna, Niziołek Weronika, Pitala Marcelina, Porębska Małgorzata, Puz Aniela, Wuszczewska Marcelina
  • w piłce nożnej chłopców: Borkowski Jan, Borys Michał, El Mahdi Mikołaj, Fraś Jakub, Jasiówka Przemysław, Kochanowski Eryk, Kret Kacper, Najder Maksymilian, Odrzywołek Grzegorz, Pazdan Maciej, Pekarskyi Denys, Polek Karol, Rusek Miłosz, Smereka Adam
  • w sekcji cheerleaderek: Balon Karolina, Grochal Emilia, Jasiołek Julia, Klimek Julia, Kowynia Oliwia, Lubiejewska Helena, Nowak Wiktoria, Orlik Magdalena, Orzechowska Maja, Przonak Julia, Skwirzyńska Maja