Goście w progach Podgórskiej Czwórki

Rzadko mury szkoły rozbrzmiewają gwarem w sobotę. A tym razem właśnie tak było - 6 kwietnia 2024 roku, mieliśmy przyjemność otworzyć drzwi naszego liceum dla kandydatów i ich bliskich. Przez kilka godzin - w ramach Dnia Otwartego - wszyscy zainteresowani mieli możliwość poznać z bliska życie szkolne, uczniów, nasz zespół pedagogiczny i ofertę edukacyjną IV LO w Krakowie.

Program rozpoczął się od spotkania z Dyrekcją, na którym omówiono wizję i misję szkoły, podkreślając jej długą historię sukcesów i zaangażowanie w rozwój każdego ucznia. Szkolna Komisja Rekrutacyjna odpowiadała na pytania i rozwiewała wątpliwości dotyczące procesu rekrutacji, oferując indywidualne sesje doradcze przez całe przedpołudnie.

Nasze sale lekcyjne zamieniły się w interaktywne stacje, gdzie prezentowane były sposoby nauczania poszczególnych przedmiotów. Od języka polskiego po informatykę - każdy mógł zapoznać się z lubianą tematyką zadając pytania i uczestnicząc w mini-lekcjach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne, które przyciągnęły tłumy ciekawskich oczu, a także łamigłówki matematyczne, stawiające wyzwanie nawet najbystrzejszym umysłom.

Nie zabrakło również okazji do poznania życia pozalekcyjnego w IV LO. Do auli szkolnej przyciągały odwiedzających występy zespołu muzycznego "Ad Libitum", a wystawa trofeów sportowych pokazywała znaczenie promowania zdrowych nawyków i dobrej kondycji fizycznej w naszym liceum. Spotkania z Samorządem Uczniowskim, wolontariuszami, a także z dziennikarzami szkolnych mediów, dały obraz tego, jak aktywna i różnorodna jest nasza społeczność.

Dzień Otwarty w IV LO był okazją do zadawania pytań, odkrywania pasji i talentów, a przede wszystkim – do znalezienia nowych znajomych w społeczności Podgórskiej Czwórki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i spędzili z nami ten dzień, dając nam szansę na pokazanie, dlaczego IV LO w Krakowie jest wyjątkowe.

Do zobaczenia we wrześniu na korytarzach Czwórki!