Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Dziewcząt

Z ogromną radością informujemy, że pod koniec marca 2024 roku zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Dziewcząt w IV LO w Krakowie. Po emocjonujących pięciu miesiącach zmagań, od października 2023 roku do marca 2024 roku w końcu wiemy do kogo trafił puchar!

Oczywiście wszystkie nasze zawodniczki wykazały się nie tylko sportowym duchem, ale i niezwykłą determinacją, choć zwycięska drużyna mogła być tylko jedna. W rywalizacji wzięło udział dziewięć zespołów klasowych, które zmagały się w systemie "każdy z każdym" w trzech grupach. Do dalszych etapów awansowały zespoły z klas 1C, 3B, 3D, 3F, które następnie zmierzyły się w emocjonujących rozgrywkach pucharowych.

Półfinały przyniosły zwycięstwo drużynom z 1C i 3D, które spotkały się w wielkim finale. Rozstrzygające starcie zakończył się zwycięstwem tej drugiej drużyny - dziewczęta z 3D obroniły tym samym tytuł Mistrzyń Szkoły zdobyty przez nie w zeszłym roku szkolnym.

Serdeczne gratulacje należą się jednak wszystkim uczestniczkom: za wspaniałą grę i sportową postawę. Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Joanny Adamskiej, która zorganizowała całe przedsięwzięcie.

Oto skład zwycięskiej drużyny:

• kapitan Paulina Życzkowska
  • Julia Gadaj