Nasi uczniowie na międzynarodowej konferencji

25 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 1G i 2F pod opieką anglistów prof. Katarzyny Tokarskiej i prof. Damiana Olejarskiego wzięli udział w międzynarodowej konferencji Teachers of English for Future Europe Multiplier Event zorganizowanej przez Instytut Filologii Angielskiej UJ.
W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi z Czech, Słowacji, Niemiec, Hiszpanii i Polski oraz uczniowie i nauczyciele z wybranych polskich szkół. Konferencja dotyczyła nauczania i uczenia się języka angielskiego oraz potrzeby rozwijania międzynarodowej współpracy w tym zakresie.
Wydarzenie miało miejsce  w Auditorium Maximum UJ i obejmowało wykłady i warsztaty w języku angielskim. Młodzież mogła sprawdzić swoje kompetencje językowe oraz poznać rówieśników z innych miast. Dla nauczycieli natomiast była to okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów związanych z nauczaniem oraz kształtowaniem kompetencji, które pomogą uczniom odnaleźć się na europejskim rynku pracy teraz i w przyszłości.