Publikacje naszej nauczycielki

Z dumą przyjęliśmy informację o publikacjach bibliotekarki oraz nauczycielki plastyki w IV LO, dr Joanny Rzońcy, które pojawiły się w pierwszym kwartale 2024 r.
Nakładem wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury ukazała się "Kultura codzienna dwudziestolecia". Jest to bogato ilustrowana książka popularnonaukowa pisana przede wszystkim z myślą o młodzieży. Dotyczy ona trendów w modzie, designie i projektowaniu, które dominowały w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Nie brakuje w niej również opisów zmian, jakie zaszły w tym czasie w obrębie obyczajowości i kultury czasu wolnego.
Drugą pozycję stanowi poradnik metodyczny "Szkoła wartości. Wykłady dla nauczycieli i lekcje dla uczniów", który ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ta wspierająca wychowawców książka jest wspólnym dziełem dr hab. Małgorzaty Boguni-Borowskiej, prof. UJ oraz naszej nauczycielki. Joanna Rzońca zaprojektowała również okładkę książki oraz wykonała wszystkie znajdujące się w niej ilustracje.
Gratulujemy!
Obie książki znajdują się w naszej szkolnej bibliotece.

Address

California City Blvd California City CA 78912