Srebrni debatanci z Podgórskiej Czwórki

„W Polsce należy wprowadzić instytucję weta ludowego.” - z taką tezą zmierzyli się w finale uczestnicy projektu edukacyjnego „Szkoła Debaty”. Zadaniem debatantów z IV LO było jej obalenie. 26 marca 2024 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się ostatnie debatanckie starcia XXI edycji projektu edukacyjnego „Szkoła Debaty”.

W wielkim finale nasz zespół spotkał się z drużyną z III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego STO. Starcie to poprzedziła debata o zajęcie III miejsca, w której wystąpili uczniowie VII LO oraz XX LO. W trakcie debat drużyny nie tylko mierzyły się z postawionymi tezami, ale odpowiadały również na pytania publiczności - widzom przysługuje jeden z pięciu głosów, które składają się na werdykt.

W tegorocznej edycji projektu „Szkoła Debaty” wzięło udział dwadzieścia szkół. Eliminacje w grupach rozpoczęły się w październiku 2023 r.

Podgórską Czwórkę reprezentowała drużyna w składzie: Emilia Dymińska i Emilia Surmiak z klasy 3E, Szymon Skoczylas i Maciej Olszewski z klasy 3B oraz Oskar Rokicki z klasy 3F.

Finał Szkoły Debat 2024