Święto liczby Pi w Podgórskiej Czwórce

Co roku 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – nieskończonej sekwencji zaczynającej się od 3,141592… To wyjątkowa liczba, która nie tylko pełni kluczową rolę w matematyce, ale również jest inspiracją dla twórców filmów, literatury i muzyki.

Z okazji tego matematycznego święta nasi uczniowie 13 marca 2024 r. mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie dra Borysa Kucy z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wydarzeniu brały udział klasy: 2A, 2B, 2C oraz 2D. Wykład, za którego organizację w szkole odpowiadali prof. Sylwia Ortylewska i prof. Sławomir Dymacz, był nie tylko okazją do celebracji Dnia Pi, ale także do przyjrzenia się historii liczb, ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką liczba Pi zajmuje w królestwie matematyki.

Dr Borys Kuca z pasją i erudycją pokazał naszym licealistom, że matematyka to nie tylko liczby i wzory, ale także niekończące się źródło inspiracji i fascynacji. Odkryjmy je razem!