Wyniki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

W IV LO w Krakowie zakończyliśmy pierwszą edycję Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, w którą włączyła się społeczność Czwórki. Podczas głosowania, które odbyło się w dniach 25-26 marca 2024 roku, uczniowie mieli okazję zadecydować o przyszłości inicjatyw, które zostały zgłoszone do projektu.

Największą liczbę głosów zdobyłaPiknikowa przerwa”, dzięki której już wkrótce nasze szkolne podwórko i korytarze staną się miejscem relaksu i integracji. Na II miejscu uplasował się „Zakątek zieleni”, czyli projekt, który przemieni naszą szkolną przestrzeń i przyczyni się do poprawy samopoczucia uczniów i nauczycieli. III miejsce zajął natomiast projekt „Sportowe Mistrzostwa Szkoły”. Choć może on zostać zrealizowany w okrojonej wersji i po dodatkowych uzgodnieniach, jesteśmy przekonani, że wzbogaci ofertę sportową szkoły, promując zdrowy tryb życia i rywalizację fair play.

Udział w Szkolnym Budżecie Obywatelskim był dla młodzieży Podgórskiej Czwórki cenną lekcją demokracji i odpowiedzialności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w głosowaniu i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć zrealizowane projekty.