Niech się święci 3 Maja!

Konstytucja, uchwalona 3 maja 1791 roku, była nie tylko pierwszym takim dokumentem w Europie, ale również drugim na świecie, który zakładał nowoczesne zasady rządzenia państwem. Jej postanowienia, takie jak ważny dla każdej demokracji trójpodział władzy, inspirują nas po dziś dzień.

W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja - upamiętniającego opisane wyżej wydarzenia - zorganizowany został dla naszych uczniów szkolny konkurs plastyczny „Konstytucja 3 maja - plastyczna interpretacja wybranego artykułu Konstytucji 3 maja”. Prace były zbierane do końca kwietnia 2024 roku. Konkurs był swoistym upamiętnieniem rocznicy uchwalenia dokumentu, ale też okazją do refleksji nad jego znaczeniem w dzisiejszych czasach. Po raz kolejny społeczność Czwórki mogła przekonać się, że młodzież IV LO ma nie tylko talent, ale również głębokie zrozumienie dla ważnych momentów w historii naszego kraju.
Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego - ale już teraz dziękujemy za wszystkie złożone prace, które zaprezentowane zostały na tablicy szkolnego półpiętra głównej klatki schodowej.